Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 29 Oct 2020, 10:03

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 92 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Feederx mini dumbell
MesajScris: 07 Iun 2016, 16:47 
Neconectat
Membru senior

Am cumparat mini dumbell feederx.inca nu le-am testat dar ...cele strawbeerry si coconut sunt atomate cum trebuie dar ananas si krill nu prea..
Cele de anannas nu prea miros a ananas si cele de krill miros a squid.
A mai observat cineva?
Luci?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sus

pescuit la feeder magazin banner
 Subiectul mesajului: Re: Feederx mini dumbell
MesajScris: 07 Iun 2016, 18:44 
Neconectat
Membru junior

Salut!azi am luat si eu un borcanel din cele de krill si miros foarte puternic a krill chiar,aduc la miros cu peletele de la sonubaits de krill cele Os,dar au un miros putin mai intepator,astept sa le si testez sa vedem...

Sus

MesajScris: 07 Iun 2016, 20:40 
Neconectat
Membru senior

Poate au ale mele ceva...dar mirosul de krill adevarat l-am simtit doar la lichidul de la sonu de krill..

Sus

MesajScris: 07 Iun 2016, 20:40 
Neconectat
Membru senior

Borcanasul meu miroase a squid toata ziua..

Sus

MesajScris: 07 Iun 2016, 22:23 
Neconectat
Fondator

Am auzit multe păreri si interpretări despre mirosuri chiar unii clienti au spus ca pot sa jure ca cele de Krill miros a scoica dar ceea ce este cel mai important aspec pentru pesti nu este cunoscut de peste 95% din pescari... Mai concret; pestii nu percep mirosul in stare gazoasă ca oamenii, mirosul lor poate fii echivalent cu gustul la oameni.

Pot sa va asigur ca in doi ani de încercări, atat mărimea, forma, culoarea si gustul au dat cele mai buna rezultate pe diferite ape din țara cat si in diferite anotimpuri.

De peste 12 ani comercializez articole de pescuit si am avut contact cu foarte multe mii de pescari si din păcate peste 99% din ei pun accent pe mirosul unei momeli.

Pot sa recunosc ca si mie mi-au trebuit peste cinci ani de zile de pescuit pe Dunăre si pe același loc sa imi dau seama ca, crapii de peste 5-6 kg caută altceva decât un miros plăcut pentru pescari. Dupa prima partida în care am schimbat mentalitatea si am constat ca gustul
este cel pe care pestele in percepe, am reușit sa aduc la mal trei pesti de 6, 8 si 12 kg... Pesti care nu am reușit sa ii prind pe același loc timp de 5 ani.

Si uite...asta este motivul pentru care le recomand tuturor sa nu introducă arome sau aditivi in nadele FeederX.

Sus

MesajScris: 07 Iun 2016, 23:07 
Neconectat
Membru senior

F. bine punctat Luci! Pe piata sunt f. multe produse destinate pescarilor si din pacate destul de putine destinate pestilor. Noi nu ne gandim ca pestii nu sunt oameni si nu au aceleasi perceptii ca si noi. Inainte sa iti dai cu parerea despre un produs, trebuie mai intai sa-l testezi si abia apoi poti sa faci afirmatii. Eu unul am folosit produsele FeederX (e drept ca nu toate), insa cele pe care le-am folosit au dat rezultate f. bune. Uneori kiar mai bune decat nade consacrate despre care multi au impresia ca prind singure si despre care afirma ca "sunt cele mai bune".

Sus

MesajScris: 07 Iun 2016, 23:48 
Neconectat
Membru senior

Luci ... Fara suparare atunci de ce le mai dai arome?ca sa ne prinzi pe noi... A fost doar o constatare ...squidul este o aroma pe care nu o poti confunda..pe langa asta (nu vreau sa fac reclama negativa sau ceva) in borcanul de krill(si doar in acesta) se afla si particule mici care ar semana cu sonubaits flavour shakers probabil de krill in incercarea de a schimba aroma sau ceva... Nu vreau sa acuz pe nimeni ...
Krill-ul la anumiti producatori .. vine cu un miros asemanator de squid dar tu luci cred ca stii prea bine cum miroase krill-ul si ce aroma are.
Eu nu am contestat eficacitatea lor dn pivo daca asta ai inteles matale..doar mi-am spus parerea despre aroma lor..acum poate aunt un pic rautacios...deci cele coconut si strawbery prind pescarii si cele de ananas si krill pestii? E doar o gluma sper sano gustati

Sus

MesajScris: 07 Iun 2016, 23:57 
Neconectat
Membru senior

Eu nu am spus ca ai contestat calitatea produselor. Si am gustat si gluma!
Acum, trecand la lucruri serioase, incearca sa pui intr-un borcan cu putina apa dumbell-ul si apoi vezi ce gust si ce miros are(inclusiv apa din borcan). Apoi fa acelasi lucru cu unul de la alt producator sau chiar de la mai multi producatori care spui tu ca miroase a Krill. Vezi care e rezultatul. Macar din curiozitate....

Sus

MesajScris: 08 Iun 2016, 04:10 
Neconectat
Membru senior

lucianfiat scrie:

Pot sa va asigur ca in doi ani de încercări, atat mărimea, forma, culoarea si gustul au dat cele mai buna rezultate pe diferite ape din țara cat si in diferite anotimpuri.

Ce carlige ati folosit si cu ce prindere(sting bait,band bait,quick stop)

Sus

MesajScris: 08 Iun 2016, 04:14 
Neconectat
Membru senior

alexandruv scrie:
Luci ... Fara suparare atunci de ce le mai dai arome?ca sa ne prinzi pe noi... A fost doar o constatare ...squidul este o aroma pe care nu o poti confunda..pe langa asta (nu vreau sa fac reclama negativa sau ceva) in borcanul de krill(si doar in acesta) se afla si particule mici care ar semana cu sonubaits flavour shakers probabil de krill in incercarea de a schimba aroma sau ceva...

intradevar,si eu am remarcat prezenta acelor particule in borcanul cu pelete de krill

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 92 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Următorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]