Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 12 Aug 2020, 09:18

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
MesajScris: 10 Iul 2020, 21:27 
Neconectat
Membru junior

Din pacate pentru pescari, pestele are momente cand nu vrea...mai ales crapul...in momentele alea,nu ai ce- i face...decat sa te bucuri de balta,de natura...atat...Si inca ceva, nu stiu de unde ai dedus ca imi place sa postez cati pesti prind ,etc,,,ma cunosti si ai vazut vreo postare de- a mea in sensul asta???Dar,e adevarat,la pescuit imi place asa prind peste,altfel merg la plaja...Dar placerea e prinsul
Pestelui in sine,nu postarile si laudele de care vorbesti...Afla ca nici nu am conturi pe retele de socializare, asa ca abtine- te de la a pune etichete,cu atat mai putin unor oameni pe care nu-i cunosti...Te-a deranjat comentariul meu? Nu te-am atacat in niciun fel,dar afirm din nou: ideea ca pesti cauta hrana cu care sunt obisnuiti e gresita,oricat de putin ti- ar conveni asta...

Sus

pescuit la feeder magazin banner
MesajScris: 11 Iul 2020, 07:00 
Neconectat
Membru junior

adrianvl scrie:
Din pacate pentru pescari, pestele are momente cand nu vrea...mai ales crapul...in momentele alea,nu ai ce- i face...decat sa te bucuri de balta,de natura...atat...Si inca ceva, nu stiu de unde ai dedus ca imi place sa postez cati pesti prind ,etc,,,ma cunosti si ai vazut vreo postare de- a mea in sensul asta???Dar,e adevarat,la pescuit imi place asa prind peste,altfel merg la plaja...Dar placerea e prinsul
Pestelui in sine,nu postarile si laudele de care vorbesti...Afla ca nici nu am conturi pe retele de socializare, asa ca abtine- te de la a pune etichete,cu atat mai putin unor oameni pe care nu-i cunosti...Te-a deranjat comentariul meu? Nu te-am atacat in niciun fel,dar afirm din nou: ideea ca pesti cauta hrana cu care sunt obisnuiti e gresita,oricat de putin ti- ar conveni asta...

Unde am scrie eu ca TU ai conturi pe retele de socializare sau ca tzie iti place si poti sa prinzi zeci de crapi pe zi?
Si mie imi place sa prind peste atat cat pot si am nevoie sa duc acasa . Dar chiar daca am acasa rezerve de nada, momeli, pelete mi-am planificat la primul pescuit sa ma duc cu tot ce este necesar confectionat de mine dupa vechile retete. stil de pescuit . Este treaba mea cum prind peste si cu ce !
Daca ai sa afli ca eu ori de cate ori ma duc la pescuit am si o undita de 6 m la mine pt ca daca imi vine pe chelie ridic lansetele si pescuiesc cu undita ai sa consider ca asta este o blastfemie ? Fiecare din noi pescuieste cand place cu ce ii place si are dreptul sa aiba parerile lui referitor la peste si pescuit.
Nu inteleg de ce te-ai bagat pe acest topic in care se discuta ceva ce NU ar trebui sa te intereseze pe tine ?
Mi se pare mie sau tu cautzi motiv de scandal ?

Sus

MesajScris: 11 Iul 2020, 07:16 
Neconectat
Membru junior

Cu scandalul in glanda esti tu....prima mea interventie pe topic a fost foarte clara: afirmatia ta ca pestii cauta hrana cu care sunt obisnuiti e grasita! Poti sa te inflamezi cat vrei, dar asta e....vad ca in continuare imi atribui lucruri pe care nu le-am spus....unde am spus sau lasat sa se inteleaga ca pescuitul cu undita e blasfemie???Imaginatia iti joaca feste....afla ca nu pescuiesc e clusiv la feeder,si am mereu un match sau o bolo la mine,de ex,pt situatiile cand pestii se hranesc intre ape...Nu am scris nicaieri ca e gresit sau njositor sa pescuiesti cu nade facute in casa, ai mari probleme de intelegere de text,omule....Cine stie,poate poti fi totusi ajutat...Iti mai spun o data,chiar daca vad ca intri usor in criza: afirmatia ta ca pestii vor cauta intotdeauna hrana cu care sunt obisnuiti e complet gresita! In rest,nunfaci decat sa imi atribui lucruri pe care nu le-am spus,deci esti fie de rea credinta,fie nu ai capcitatea de a intelege un text scris...fie cate putin din amandoua....

Sus

MesajScris: 11 Iul 2020, 08:17 
Neconectat
Membru junior

claudiuu scrie:
https://youtu.be/yonEXUqkhlM

Hai sa revenim la rețeta prezentată si sa nu mai scriem cu litere mari pe unde nu trebuie. Abia astept sa o folosesc, livrarea produselor dureaza mult, din păcate. Nu am gasit ceva echivalent la alta firma acelui cocos belgian, e cumva cocos prajit?

Sus

MesajScris: 12 Iul 2020, 11:04 
Neconectat
Membru junior

Da,e ceva cocos prajit,e descris mai in amanunt in cartea lui Secosan- La Peste...acolo sunt ceva detalii si pt alte ingrediente pt nadele home-made,si recomandari pt proportiile in care se folosesc

Sus

MesajScris: 12 Iul 2020, 11:49 
Neconectat
Membru junior

E prajit sau pralinat,nu mai stiu exact

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 1 [ DST ]