Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 10 Dec 2022, 01:24

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
MesajScris: 27 Iun 2021, 20:43 
Neconectat
Membru nou

Nu înțeleg persoanele care nici macar nu au încercat un lucru dar totuși își dau cu părerea și oferă "alternative" la acel lucru ...

Sus

pescuit la feeder magazin banner
MesajScris: 03 Sep 2022, 07:01 
Neconectat
Membru senior

@cristinel33 salut. am pescuit destul de mult timp pe Dunare mai ales in locuri cu substrat pietros si problema cu tocitul carligelor era foarte deasa. nu pot sa dau sfaturi spun numai ce faceam eu. cand stiam ca zona respectiva era problematica foloseam din start carlige de calitate cat mai superioara. intotdeauna am in trusa carlige si de 8lei pliculetul si de 20. daca si asa se tocesc carligele incearca sa intepi cat mai repede... de la prima trasatura ar fii indicat. si mai ales sa intepi cu lanseta cat mai in sus sa feresti carligul de pierte si scoici. o alta strategie ... ingroapa carligul cu momeala cu tot intro bila de pasta care in apa in foarte putin timp se va topi de la sine si ramane carligul pregatit de intepe. daca totusi ai si asa carlige tocite ia o pila cat mai fina. eu am o pila de unghii diamantata de vreo 7ani care inca isi face treaba cu brio. inceasca sa ascuti carligul in doua unghiuri. uitate pe net si cauta poze cu carlie gen OWNER OC MEBARU. daca carligul necesita mai mult de 2 treceri usoare cu pila este compromis si trebuie schimbat.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 1 [ DST ]