Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 12 Aug 2020, 05:12

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 46 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Votati maxim doua articole preferate. Atentie: se poate vota o singura data! (nu va grabiti)
Chestionarul s-a închis pe data de 20 Sep 2014, 00:29
Ac de 14, fir de 14 (Dan Aron, august 2014) 4%  4%  [ 8 ]
Convertirea unui prieten la feeder (Claudiu Everaldo, august 2014) 16%  16%  [ 32 ]
Oozing si pescuitul crapului (Negrea Marius, august 2014) 8%  8%  [ 16 ]
Cum am devenit o familie de “feeder-isti” (Pardut Ionut, august 2014) 4%  4%  [ 7 ]
Cu feederul pe raul mures (Alex, august 2014) 9%  9%  [ 18 ]
Pescuit la feeder, vara pe Dunare… (Dodenciu Adrian, august 2014) 23%  23%  [ 46 ]
Eu… pescarul de ieri, pescarul de acum (Alexandru Atodiresei, august 2014) 3%  3%  [ 6 ]
Surprize, surprize pe malul Mureșului (Vlad Toma, august 2014) 6%  6%  [ 11 ]
Teste desfasurate pe o locatie noua (Osan Marius, august 2014) 2%  2%  [ 4 ]
Scobari la feeder (Mario Gabor, august 2014) 5%  5%  [ 9 ]
Montura combinata cu feedergum in pescuitul la feeder (Szilagyi Francisc, august 2014) 20%  20%  [ 40 ]
Voturi totale : 197
Autor Mesaj
MesajScris: 11 Sep 2014, 12:53 
Neconectat
Administrator

In momentul desemnarii premiilor, voturile vor fi verificare. Voturile care sunt identificate ca fiind frauduloase nu vor fi luate in calculul desemnarii premiilor.
Marius

Sus

pescuit la feeder magazin banner
MesajScris: 11 Sep 2014, 13:33 
Neconectat
Membru senior

Am o intrebare, concursul asta e unul de literatura de fictiune sau descrierea unor partide reale
nu de alta , dar unul dintre concurenti spune ca marti noaptea a inceput o furtuna cu fulgere cum nu a mai vazut, care a tinut pana vineri dupa masa
ciudat cum a pescuit el cu o lanseta de carbon pe asa o furtuna ( si concursurile de pescuit se intrerup in caz de fulgere ), nefiind deloc rare accidentele
vreau doar o precizare, e un concurs literar sau descrierea unor partide reale
precizez ca nu cunosc pe nici unul dintre concurenti

Sus

MesajScris: 11 Sep 2014, 18:51 
Neconectat
Administrator

Salut,

E posibil ca Lucian (fondatorul site-ului) sa dea un raspuns mai corect, dar imi pun si eu parerea mea aici.
Cred ca concursul a fost menit sa descrie partide de pescuit reale, nicidecum scenarii fictive care nu ar fi avut loc.
Articolele ar trebui sa fie facute in asa fel incat voi cititori sa va bucurati citindu-le. Si de asta acordam premiile 75% in functie de votul vostru. Votati articolele care vi se pare ca va placut cel mai mult.

Marius

Sus

MesajScris: 11 Sep 2014, 18:59 
Neconectat
Membru senior

evident ca fiecare voteaza ce-i place mai mult, eu ma refeream la continutul articolelor, eu cred totusi ca aici nu santem un site literar, ci pe un site de pescuit si refuz sa cred in zicala ca pescarii ar fi.......replici ale baronul de Munchausen

Sus

MesajScris: 15 Sep 2014, 08:06 
Neconectat
Membru senior

imi cer scuze ca am deschis acest subiect, dand ocazia unor polemici si as vrea sa retrag postarile dar nu stiu cum, poate ma ajutati cumva
tin sa mentionez ca desi imi formasem o parere, nu am votat din motive de...mesaje pe privat de rugaminti pentru a vota

Sus

MesajScris: 15 Sep 2014, 08:41 
Neconectat
Moderator

Nu trebuie sa-ti ceri scuze. E parerea ta si trebuie respectata.
In mod categoric nu esti singurul care nu a votat, din aceleasi motive.

Dimensiunea maxim admisa a pozelor postate - 850 pixeli pe orizontala !

Sus

MesajScris: 15 Sep 2014, 08:42 
Neconectat
Membru nou

lucianfiat scrie:
Pentru ca am primit reclamatii de la membrii forumului cum ca unii din participanti trimit mesaje private nesolicitate catre alti colegi de forum pt a le acorda un vot, tin sa va anunt ca de astazi trebuie sa interzicem aceasta practica si cei care vor mai trimite astfel de mesaje vor fi penalizati cu cate un vot in minus pentru fiecare mesaj privat nesolicitat trimis catre orice membru al forumului.

Va multumesc pt intelegere !
.Poate vrei sa ne spui si cine a dat mesaje?

Sus

MesajScris: 15 Sep 2014, 16:56 
Neconectat
Membru junior

Cred ca unele articole sunt reale dar putin imbogatite cu putina fictiune.

Sus

MesajScris: 16 Sep 2014, 07:40 
Neconectat
Membru junior

părerea mea obiectivă este că sunt mai multe probleme legate de modalitatea de clasare. una ar fi existența acelui 25% de voturi de pe FB. cine nu are facebook ce face ? alta ar fi includerea linkurilor în paranteze cu reclamele la produse de pe site-ul magazinului. sincer, toate articolele, inclusiv al meu, par o reclamă ieftină. se putea folosi foarte frumos hyperlink, cu înroșirea cuvântului, și era mult mai estetic. trei la mână, subiectivitatea voturilor. cutare pescari au x prieteni care îi votează din loialitate/prietenie. desemnați și voi, ca la bac, un barem de punctare : structură, originalitate, stil, șamd, și nu vor mai ieși câștigători pe ,,prietenii”. pentru voi cei mulți care nu mă cunosc, și care poate cred că sunt ca vulpea la struguri sau vre-un înfometat ofticos, vă spun că eu sunt un ,,povestitor” ca fire, și nu-mi place nimic mai mult decât să duc omul cu mine în aventura pe care i-o povestesc, să simtă că este acolo cu mine când prind ,,monstrul”. un articol este bun când întrunește niște criterii, nu când primește like pe fb ;)
nu mai săriți ca arși cu verificat ip-uri și alte prostii. cei care fac treaba asta sunt ori săraci, ori disperați. în ambele cazuri trebuie ajutați. fiți buni și lăsați de la voi, că nu vă iau pâinea din casă plătită de voi.
toate cele bune !

Sus

MesajScris: 16 Sep 2014, 08:58 
Neconectat
Membru junior

eden scrie:
includerea linkurilor în paranteze cu reclamele la produse de pe site-ul magazinului. sincer, toate articolele, inclusiv al meu, par o reclamă ieftină. se putea folosi foarte frumos hyperlink, cu înroșirea cuvântului, și era mult mai estetic

Aici tin sa te contrazic, deoarece am intrebat personal administrarea site-ului inainte de inceperea concursului si folosirea optiuni hyperlink mi-a fost chiar recomandata. Drept urmare la articolul pe care l-am scris se poate vedea acest lucru.

Pe de alta parte tind sa iti dau dreptate la unele aspecte pe care le-ai mentionat legate de criteriile de desemnare si departajare a articolelor. Si aici pot sa fac o sugestie, iar daca administrarea forumului si membrii acestuia considera aceasta sugestie ca fiind o idee buna, la care se pot aduce imbunatatiri bineinteles, se va putea implementa pe viitor.

Ideea ar fi de formare a unui juriu care sa analizeze articolele scrise de cititori dupa niste criterii clare. Si aici il citez pe Eden
eden scrie:
structură, originalitate, stil, șamd
. In juriul care va fi desemnat vor fi alesi pescari cu experienta atat pe malul apei cat si cu experienta narativa.
Stabilirea unui punctaj pentru fiecare criteriu de evaluare, sa zicem de la 1 la 5 - 1 insemnand foarte slab, 5 insemnand foarte bun. Fiecare membru al juriului va analiza articolele si vor puncta individual fiecare articol pe toate criteriile de evaluare, dupa care se va face punctajul total al fiecarui articol. Evaluarile sa fie transparente si argumentate. Daca vor exista cel putin 2 articole castigatoare avand acelasi punctaj, departajarea sa fie facuta de membrii forumului prin vot(ca si acum).

Astept parerea administratorilor forumului si bineinteles si alte sugestii sau completari din partea membrilor.

Fire intinse!

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 46 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]