Pescuit la feeder pe intelesul tuturor

Acum este 26 Sep 2020, 07:31

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 276 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: FiatX Krill acum disponibila
MesajScris: 08 Noi 2016, 14:32 
Neconectat
Membru junior

FORTE ADEVARAT CE AZIS LUCI

Sus

pescuit la feeder magazin banner
MesajScris: 08 Noi 2016, 20:11 
Neconectat
Membru junior

lucianfiat scrie:
In decursul testelor si concursurilor sa costatat ca Green a prins dastul de multi amuri pe cand cea de krill aproape deloc.
O alta costatare este ca green merge mult mai bine in periadele grele din sezonul rece dar si vara, reusind sa aduca pesti cand se prinde foarte putin pe locatia respectiva dar pe partea cealalta, FeederX Krill aduce mai multi pesti la miciog cand pestele este activ.

Referitor la talia pestilor, nu pot spune ca una sau alta face selectie, cu ambele am prins multi pesti de peste 10kg.

Multumesc mult Lucian pentru raspuns. In legatura cu aroma de krill, asta vara am reusit sa prin un amur la acesta aroma dar nu foarte mare 1,5-2 kg deci mai intra din cand in cand si amurul la krill.
Super carp green acum l-am folosit pentru prima oara si nu pot spune ceva foarte sigur despre cum se comporta de asta intrebam despre nada. Oricum mi-a lasat o impresie placuta, cu siguranta o voi mai folosi si voi reveni cu concluzii
Felicitari si pentru aceasta nada!

Sus

MesajScris: 06 Feb 2017, 11:17 
Neconectat
Membru nou

nada FiatX Krill se gaseste in 2 variante , Natur si Dark , care este diferenta intre cele 2 ? sant recomandate pentru apa rece(martie-April )?

Sus

MesajScris: 06 Feb 2017, 18:31 
Neconectat
Membru senior

marcel mm scrie:
nada FiatX Krill se gaseste in 2 variante , Natur si Dark , care este diferenta intre cele 2 ? sant recomandate pentru apa rece(martie-April )?

Salut, diferenta e de culoare, depinde de substrat si de turbiditatea apei. Eu le-am folosit atat primavara devreme pe apa rece, cat si toamna tarziu, cu rezultate bune, insa pe apa rece mi s-a parut mai eficienta nada supercrush green , tot de la Luci, acum depinde, poate, totusi si de balta.

Sus

MesajScris: 07 Feb 2017, 18:38 
Neconectat
Fondator

Pe langa cu culoare, va pot spune ca varianta Dark este mai lipicioasa si mai proteica, indicata la pestii de talie mare si in perioadele cand apa trece de 14 grade.

Pentru inceput de sezon cel mai ok a functionat Super Carp Green combinata cu Super Mix Pellet de 2mm si combinata chiar si cu FiatX Krill... mai les acolo unde este caras mare.

Sus

MesajScris: 08 Feb 2017, 00:15 
Neconectat
Membru nou

multumesc pt raspunsuri !

Sus

MesajScris: 27 Feb 2017, 13:44 
Neconectat
Membru nou

lucianfiat scrie:
Pe langa cu culoare, va pot spune ca varianta Dark este mai lipicioasa si mai proteica, indicata la pestii de talie mare si in perioadele cand apa trece de 14 grade.

Pentru inceput de sezon cel mai ok a functionat Super Carp Green combinata cu Super Mix Pellet de 2mm si combinata chiar si cu FiatX Krill... mai les acolo unde este caras mare.

Salut Lucian, spune-ne te rog si proportiile la combinatia Super Carp Green/Super Mix Pellet/FiatX Krill. Multumesc

Sus

MesajScris: 01 Mar 2017, 20:02 
Neconectat
Fondator

Pt caras merge 1 la 1 Green cu Krill iar pentru crap poti merge pe super carp grenn 70% si 30% super mix de pelete.

Sus

MesajScris: 09 Mar 2017, 23:51 
Neconectat
Membru junior

lucianfiat scrie:
Pt caras merge 1 la 1 Green cu Krill iar pentru crap poti merge pe super carp grenn 70% si 30% super mix de pelete.

Vara sunt aceleasi proportii sau este mai indicat sa mergem pe groundbait pana dam de el si dupa sa continuam pe pelete?

Sus

MesajScris: 13 Mar 2017, 18:00 
Neconectat
Fondator

Trebuie incercat, am patit si in concursuri ca o zi sa mearga pe pelete si in ziua urmatoare se maerga doar pe nada. De multe ori trebuie incercat si una si alta.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 276 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Următorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]